Srpen 2012

Summer 2012 - filmy, které jsem zhlédl

31. srpna 2012 v 17:15 | Ghastly-Admin |  Filmy

Za celé dva měsíce prázdnin jsem zhlédl celkem 30 filmů. Málo? Hodně? Ani nevim, ale taky jsem nekoukal každý den a "užíval" si prázdniny, rozhodně v jiné měsíce je počet filmů tak poloviční (na dva měsíce).
Jestli chcete vidět, co jsem vše zhlédl, dejte celý článekThor

31. srpna 2012 v 16:18 | Ghastly-Admin |  Filmy

Jak jsem psal u "recenze" u Avengers, tak jsem taky splnil. Poslední srpnový den jsem shlédl "Thora"

V Podstatě je to "stejné" jako Avengers, s tím rozdílem že zde je jen jeden superhrdina a cestuje se z Áskardu (planeta odkud pochází Thor) na Zem.

Z počátku je Thor domýšlivý, arogantní a zrovna dvakrát nedomýšlí své činy a myslí, že zdědí trůn po svém otci. Ovšem když napadne rasu mrazivých obrů, s kterými jsou už roky v míru, přeteče Thorovo Otci pohár trpělivosti odebere svému synovi schopnosti a pošle ho na Zem. Na Zemi se seznámí s vědátorkou Jane a jejími přáteli. Thor dělá vše proto aby se vrátil zpět na Áskard a dostla zpět své schopnosti+kladivo. Mezitím na Áskardu se ujímá vlády Thorovo bratr Loki, který ovšem není jeho pravým bratrem nýbž syn z rodu Mrazivých obrů. Jak tohle vše může dopadnout?

..Opravdu jsem byl zvědav, jak Thor působí samostatně bez ostatních z Avengers. A v podstatě dobře, jen to prostě není ten samej nářez jako Avengers. Kromě Thora se ve filmu objeví jeden z Avengers a to Hawkey (ale jen v jedné scéně.) Těšil jsem se zde na Natalii Portman, ale její postava tu byla dost vlezlá nesympatická a celkově si myslím, že jí role nesedla. Efekty nezklamaly a sledování dějů jak na Zemi tak na Áskardu se mi velmi líbilo. Nicméně, jsem pořád tak nějak neviděl v tom pořádnou zápletku. ( na Zemi- "vsírání" se FBI nebo co to bylo k tomu kladivu, mi přišlo zbytečné)
A Loki mi tady přijde jako rozpolcená ,psychycky narušená, osoba, protože vůbec neví co chce (nejdřív chce vyhnat Thora a zabít x pak ne) a když teda na konci !SPOILER! spadne (Loki) do nějaký tý černý díry, či co to bylo, jak se může v Avengers objevit jako hlavní záporák? :D

Nicméně, konec byl dost otevřený a myslím, že každý čeká že ve dvojce se Thor a Jane znovu setkají :)
7/10Vyměřený čas

29. srpna 2012 v 16:05 | Ghastly-Admin |  Filmy

Dokážete si představit, že se vám váš věk zastaví na čísle 25 a celý život budete vypadat mladě? Místo peněz byste platili časem? A že kdyby vám Váš čas vypršel, prostě byste umřeli? Jestli ne, rozhodně doporučuji shlédnout "Vyměřený čas - In Time"

Já nikdy moc sci-fi nemusel, ale tohle je sci-fi/akční/(romantický) film. U filmu se rozhodně nebudete nudit a budete napjatě čekat jak vše skončí. Ve filmu je opravdu několik momentů, kdy ani téměř nedýcháte, abyste věděli jak daná scéna skončí. Naprosto perfektní námět a navíc skvěle zpracován. Justin TImberlake a Amanda Seyfried jsou skvělá dvojka a Olivia Wilde jako Justinova matka pěkné zpestření, ikdyž !SPOILER! zemře ( a jestli se divíte, že tak mladá herečka hraje matku 25 letého muže, všem se zastaví vzhled na 25 a po celý život tak vypadáte, ale to už jsem psal)

Ve filmu je skvěle udělán a ukázán svět, kde vše závisí jen na čase, zhruba 45 min. se vše schyluje k akci, kdy se Will (Timberlkae) seznámí se Sylvií (Seyfried). Seznámí se v Kasínu, kde Will vsadí vše na jednu kartu proti jejímu tátovi ( tuším že to bylo nějak 1300 let) Pak se objevují správci času a vyptávaj íse Willa, kde k tolika času přišel (on jim poví, že první století mu daroval jeden muž, který už nechtěl žít. Oni mu samozřejmě nevěří) a tak mu seberou všechen jeho vyhraný a darovaný čas a nechají mu 2 hodiny, aby sepsal vůli nebo co. A pak se to rozjede, Will uteče jako rukojmí si bere Sylvii. Postupem času vlastně chtejí pomoct všem lidem a tak kradou čas z bank (místo peněz) a darují ho lidem. a jestli chcete vědět jak to všechno je, a jak to skončí, musíte kouknout na film :)

Film naprosto doporučuju, od filmu jsem nic nečekla a dostal jsem naprostou pecku, kdyby byl druhý díl, vůbec bych se nebránil :)
8/10
(Toto není recenze je to jen souhrn mých dojmů a pocitů z filmu)
Vrtěti ženou

28. srpna 2012 v 20:29 | Ghastly-Admin |  Filmy

Včera jsem neměl co dělat a tak jsem si pustil jeden z posledních prázdninových filmů, volba tentokrát padla na Hysterii neboli "Vrtěti ženou"
Hysteria je "nemoc" která se projevuje u více než poloviny žen ve Velké Británii. Projekt je vlastně velmi vkusně natočený film o zrodu vibrátoru.

Film je zasazen do Anglie roku 1880, atmosféra tehdejšího Londýna (si myslím:) je velmi dobře zachycená a i tehdejší zastaralé lékařské metody. Hlavním hrdinou je mladý doktor, který má už pokrk starých lékařských postupů a snaží se prosazovat moderní formu léčení, ovšem neúspěšně. Ze všech nemocnic je vyhozen, až nalezne jednu "exkluzivní ordinaci" kde doktor zbavuje žen "hysterie"

Film je to takový pohodový, ale v podtstaě jsme očekával víc. Film má docela často hluchá místa a někdy vás i nudí, nebo zvedáte oči v sloup z tehdejších lékařských postupů a diagnoz. Ústřední dvojice je velice milá. Maggie Gyllenhall velice mile překvapila svým výkonem. Byla velice uvolněná a vypadalo to, že jako aktivní feministka si to užívá.
Jak už jsem psal, film má velmi milou atmosféru a příběh, ale někdy to byla celkem i nuda

6,5/10
(Toto není recenze, je to jen souhr mých pocitů a dojmů z filmu)0.2 LayOut - Nová Éra

27. srpna 2012 v 12:49 | Ghastly-Admin |  Designy blogu


FULL VIEW


Je to vlastně druhý desing z "druhé éry" tohoto blogu. Myslim, že se i docela povedl, nejvíc mě ale štve, že se všechny starý designy smazaly, za to bych vraždil!

SP: 60%


Summer 2012 - knihy které jsem přečetl

27. srpna 2012 v 12:04 | Ghastly-Admin |  Knihy

A pokračuji ve svém "žebčíčku" počinů za prázdniny 2012, tentokrát knihy. Jsou jen 3 ( vlastně 5 - vysvětlení níže) moc jsem nečetl, ale tak taky nemám furt co číst, a nejsou pořád taky prostředky na kupování knih.
Summer 2012 Hits by Me

24. srpna 2012 v 15:19 | Ghastly-Admin |  My world-HudbaPrázdniny jsou pomalu na konci, a tak jsem se rozhodl zveřejnit"žebříčky" co jsem za prázdniny poslouchal, koukal, četl. Jako první je tu hudbu, kterou jsem nejvíce za letošní léto (prázdniny) poslouchal, ano jsou to známé provařené hity, nic originálního, ale nadruhou stranu, proč ne? ;)

Avengers

23. srpna 2012 v 18:38 | Ghastly-Admin |  Filmy

The Avengers jsem viděl o den dříve než Ženu v černém. Na tento film jsem byl hodně zvědavý, 3 nejvýdělečnější film všech dob hned za Avatarem (2009) a Titanicem (1997). Navíc největší superhrdinové, kteří se kdy ve filmu objevily (kromě Black Widow a Hawka) To už samo o sobě slibovalo velkolepu podívanou? A byla to vůbec velkolepá podívaná?

Hned na rovinu musím říct, že byla. Ikdyž jsem byl ze začátku skeptický, jelikož mě to hed tak neoslovilo, ale poté mě to hned vtáhlo do svého příběhu. Mým velkým mínusem ovšem je, že jsem neviděl ani jediný film s někým z tohoto uskupení (Ne, opravdu jsem neviděl ani jednoho Ironmana) ale tak nějak jsem věděl, co je kdo zač a jakou má "schopnost" (pozn. Po shlédnutí Avengers jsem si stáhl Thora na kterého se chystám, aby jsem vůbeec věděl jak záporák Loki vůbec vzniknul :D) Takže jsem nebyl zmaten, kdo je kdo.

Děj filmu je dobrý, ikdyž ne originální (záporák --> hrdina popř. hrdinové ---> odhalení záporáka ----> chycení a zničení záporáka) vlastně nějaké takové schéma film "opisuje" ale není to vůbec na škodu. Hlavně vás do děje vtáhnou "dovednosti" hrdinů a jejich hlášky. Film je akcí a efektama nabitý a je jenom dobře že těch 200 mil. $, který do toho filmaři vrazili jsou ve výsledku vidět.

Už teď se těším na Avengers 2, kteří jsou plánováni na r. 2014. Myslim si, že na velkém plátně to musel být ještě větší zážitek vidět Avengers. Vlastně to tu vychvaluju a dal bych i 10z10, ale jelikož by kvuli filmu bylo dobré znát předešlé "superhrdinské filmy" (Ikdyž to k příběhu není třeba) a občas se tam nějaká poznámka prolíná z toho "jejich superhrdinského" filmu, takže člověk někdy neví jak to ti dotyční myslí. Ale to je jen maličkatá nedokonalost na jinak perfektní akční, sci-fi podívané :)
(toto není recenze, je to jen souhrn dojmů a pocitů z filmu)
9/10Žena v Černém

22. srpna 2012 v 22:37 | Ghastly-Admin |  Filmy

No tak teeda! dlouho jsem nepsal na žádnej film, to mě štve! Samozřejmě, že od toho února, co jsem naposledy přispěl do "filmotéky" jsem shlédl spoustu filmů, ale nevim proč jsem o nich nenapsal, tak proč jsem si zrovna vybral Ženu v černém? Ani sám nevim, přito mmě film ani moc nenadchnul.

Musím se přiznat, že jsem věděl, že je to horor a jelikož já horory extra nemusím, pustil jsem si ho přes den :D Ale byla to vlastně náhoda, vypaloval jsem si nějaké filmy na DVD a uviděl jsem ve složce, že je tam tento film. Tak jsem si řekl, proč se na horor nepodívat ve dne? :D

Přesně to prostředí co je ve filmu nesnášim, pochmurný, mrazivý, hnusný...ale takový prostředí správný horor má mít, že? Už jen tou atmosférou navazuje tu "bojím se náladu" . Ale ted k hercům, byl jsem zvědavej na "Harryho Pottera" Radliffa, jak se s filmem popasuje, zahrál to dobře, ale promiňte, ale na roli otce je ještě hodně mladý.

Lekačky byly spíše postaveny na zvukovém doprovodu než na záběru samotném, ale musím říct, že párkrát jsem se dost solidně lekl (Kdo by to býval řekl, že když je ve filmu 5 minut ticha, že najednou bude nějaký ten lek, že :D) ale jako celek na mě film moc nezapůsobil, skoro celý film (vyjma posledních 20 minut) jsem se celkem nudil. Ale, říkám to furt, film snad nemá být jen o posledních 10-20 minutách.
4/10
(toto neí recenze, je to jen shrnutí mých pocitů a dojmů po filmu)