Září 2012

Pouť

30. září 2012 v 16:33 | Ghastly-Admin |  Autor a blog

Od úterka jsem nic nepřidal, ani vlastně nevim proč, vždyt přece v pátek se už nešlo do školy. Ale my tu měli pouť. Takže jsem ani neměl nějak čas nic přidávat, ikdyž jsem si pouť neužil, tak jak jsem chtěl...

když to shrnu na pouti jsem se vyskytl ve čtvrtek pátek a sobotu, ale vždycky jen krátce, což mě nejvíce štve. Když se s někym domluvíte, že na vás počká tam a tam a pak tam neni a půl hodiny na něj, jak kretén čekáte a ani vám neni schopnej vzít telefon, je to holt těžký. A když už se konečně jó uráčí první věc co vám řekne dlužíš mi ze včera 50 kč, to opravdu potěší. ( ve čtvrtek jsem tam byl s tou stejnou osbou, s kterou jsem sem od minulý poutě neviděl, tedy rok. Zezačátku to bylo takový "jak se máš, jo dobrý" atd. prostě jsme jen tak mluvili, po asi hodině jsme si to už užívali jako za starých časů. postupem času docházeli peníze, tak se mi nabídla, že mi něco koupí a na oplátku jí zase já něco koupim zítra, tak jsem řekl že určitě jo, a že děkuju, pak už jsem musel domů, protože mi jel poslední bus, takže jsem se s ní rozloučil a domluvil se s ní na pátek)

A když prostě tohle všechno v pátek udělá (nechá mě čekat půl hodiny, ignoruje mě, chce hned své prachy) navíc tam měla další tři lidi a mě více méně ignorovala, a hned si řekla o prachy (jako bych to nevěděl) tak to opravdu potěší. ( né že jsem myslel, že tam bude sama takže jí pak vemu na něco a zase si to užijem) ale kdy pak najednou šla a řekla at jdu taky a jestli jí koupim za svoje peníze (myšleno za ty peníze který mi včera pučila) nudle tak jsem teda šel a koupil je i pro sebe. pak jsem s ní šel jen tak po pouti, když jsme šli jakoby z poutě na most najednou řekla, že už pujde domu (bydlí od poutě asi 5 min. cesty) takže se rozloučila a šla. (já jen na ní nevěříčně koukal) Nechala mě tam v půl desátý večer úplně samotnýho (tentokrát jsem měl odvoz zajištěn kolem půlnoci) takže jsem byl nasranej, vytočenej a bez nálady. Naštěstí jsem tam potkal někoho známýho s kterým jsem si to potom užil, ale měl jsme udělat jednu věc kterou jsem neudělal a to tu psát nebudu :D.... :)))
Ironiíí je, že podobná věc se mi stala včera s tím rozdílem, že to bylo o hodinu dýl a že ten důvod byl alespoň pádný ( sestřenka se pohádala se svým klukem, takže šla domu si to s ním urovnat- už je s ním 7 let - měl s námi jít taky na pout, ale my si šli ještě předtím někam sednout protože pršelo a dotý doby jsme mysleli, že to přejde ale on chtěl jít na pout prostě hned ((taky že pak přestalo))) :D

Alespoň jsem si ve volnu dočetl Carrie od Kinga :D (Snad brzy hodím recenzi;)

Thriller 2

25. září 2012 v 21:35 | Ghastly |  Knihy
Poslední dva týdny (musíte pochopit, že ne pořád jsem měl čas na čtení) jsem četl tuto 416 stránek dlouho povídkovou knihu. Kniha se skládá z celkem 23 povídek od 23 různých autorů Thrillerů.

Musím se přiznat, že jediného autora, kterého poznám je Jeffery Deaver, od kterého snad máme všechno co kdy vydal. Bohužel povídka od něj je v knize jako první a pro mě rozhodně jedna z nejhorších (přiznám se, že jsem jí ani nedočetl) protože číst o vojácích v Afganistánu mě opravdu nebavilo. V knize rozhodně převažují lepší příběhy než horší, ikdyž s každým novým a novým příběhem sem se bál co přijde, protože mi přišlo, že už snad nic dalšího originálního přijít nemůže. Ale šeredně jsme se mýlil, každý autor přišel s originálním nápadem (Ikdyž ve dvou nebo třech povídkách se malinko námět podobal).

Další věcí je délka povídek. U některých se mi zdálo, že se ani příběh pořádně nevyvinul a povídka byla až moc zkrácená a ochuzena a u některých naopak mi přišlo, že zabíraly prostor dalším povídkam, tudíž byly podle mě příliš dlouhé.
Celkově jsem nedočetl asi 4 povídky (politický thriller, válečný thriller...), které mě prostě nechytli a tak jsem si řekl, že se nebudu mučit a šel jsem na další. Nemůžu posoudit žánr Thriller jako takový, ale u některých povídek mi nepřišlo, že nejsou "Thrillerový"
Myslím, že knihu jako celek ani hodnotit nemůžu, jelikož se skládá z povídek, ale určitě je napsána čtivě a do knihy byli vybráni opravdu skvělý autoři (což usuzuji z toho jak mě to chytlo a jak se mi příběh zalíbil) jen tak namátkou vám vyjmenuji pár povídek, které mi opravdu utkvěly v paměti a při vyslovení jména povídky se mi okamžitě vybaví, co to bylo (Jestli jste už někdo četl, budu rád, když do komentářů napíšete, jaké se líbily vám:)): U ledu, Spravedlnost, Můžete mi teď pomoct?, Smrt na vinobraní (tohle mi utkvělo v paměti hlavně kvůli podivnému/zajímavě promyšleného/ trochu k zamyšlení děje), Pátý svět (jiný úhel pohledu o konci světa), Dům na Piniové terase, Námezdní pisálek, Chránit Nevinné, Dávej mi bacha na holku. ---> to jsou asi ty nejlepší povídky (pro mě)

7/10

Jelikož je tohle druhý díl, logicky musí mít knížka i díl první. K němu se snad někdy i časem dostanu :) (povídky a celou knížku ale sestavoval někdo jiný než u této knihy)

Návštěva mého oblíbeného zubaře <v knihovně>

24. září 2012 v 18:38 | Ghastly-Admin |  Autor a blog

Ano, ano hlásím se! :D Přežil jsem dnešní návštěvu u zubaře. A ke všemu jsem navštívil knihovnu, snad po půl roce! :D + konečně jsem koupil novej Filmstge.

Vlastně dnes jsem měl do půl jedný a v jednu jsem měl bej u zubaře, takže jsem to stíhal tak akorát. Nejhoprší ale bylo, že mi mamka řekla ať si ve škole vyčistim zuby. Jenže ve škole, to je pěkně trapný, naštěstí celá škola končí v půl jedný a pak má pauzu na oběd takže nikdo ve 4 patře nebyl. Itak jsem si radši co nejrychleji vyčistil zuby vzal žvejku a radši vyrazil :D...
Jak už jsem psal, dorazil jsem akorát akorát vyšla sestřička ze záchodu (snad si umyla ruce :D) a vzala si ode mě kartičku zdravotní pojišťovny. Čekal jsem asi 5 minut, když se otevřely dveře a pozvali mě dál :D. Tak jsem si lehl na to křeslo a doktorka s rouškou se mě ptá, jestli jsou nějaký problémy. Tak řikam, že nene, že je všechno v pořádku ona to odkejvá bere si zrcátko a už mi jede v hubě a hlasí sestře ty názvy zubů :D Celkově mi našla nějaký dva postraní nepatrný kazi, který jsou prej vidět jenom tim jejim spešl zrcátkem a že je to v mojim věku běžný :D Jinak mě pochválila, že se dobře starám o zuby a propustila mě.
Mamka mě vyzvedla s tím, že dneska jede vrátit knížky do knihovny (Mojí povinnou četbu "Kuličku" která byla jenom na 14 dní, ale asi tak do tejdne jsem jí přečetl + její knížky co četla), tak jsem byl rád, že se alespoň podívám po nějakých knížkách ke čtení. Jako první jsem skončil u police s novinkama kde mě zaujala knížka "na půl cesty do hrobu" tak jsem si jí pučil a pak jsem koukal a koukal, až jsem konečně našel Kinga a jeho "Carrie" takže super, už se nemůžu dočkat až dočtu "Thriller 2" (až dočtu tak sem hodím recenzi) a začnu číst tyhle.P.S: myslete zítra na mě dík ;)

Diktátor

24. září 2012 v 13:08 | Ghastly-Admin |  Filmy

Komedie o vymyšlené zemi s vymyšleným diktátorem, který je obětí vlastního strýce který ho chce svrhnout z trůnu aby tam sám mohl nastoupit. Povede se mu to a Diktátor se snaží dostat zpátky k moci.....

Pamatuji si když jsem se dozvěděl, že se tohle bude točit, nedokázal jsem si to vůbec jako komedii představit. Ale jakmile jsem uviděl jméno Sasha Baron Cohen, všechno bylo jasný....Film je tak akorát dlouhý, ale popravdě je dost pitomý a některé vtipy jsou až moc pitomý a trapný. Děj taky není nejoriginálnější a chlupaté podpaží Anny Faris je opravdu nechutné.
Film není určitě pro každýho a opravdu nechápu tak vysoké hodnocení na csfd. Chvílema je a filmu úpln vidět, že diváka prostě nutí aby se musel zasmát. Prostě si myslím ,že komedie se dají dělat i inteligetnějším způsobem. Rozhodně jsem čekal víc, když bylo kolem toho takový haló.
Dneska jsem to ani moc nezhodnotil, ale k tomu filmu neni ani co říct, tohle prostě musíte vidět...
5/10
Běh Naděje a takové ty víkendové věci

23. září 2012 v 18:04 | Ghastly-Admin |  Autor a blog


Ano, opravdu se uskutečnil ten avizovaný "Běh naděje" (Má někdo skutečně dobré vysvětlení proč to přejmenovali z Běhu Terryho Foxe na Běh Naděje?) Už ve čtvrtek, ale tak nějak se mi nic nechtělo psát a pak začal víkend a to už jsem tuplem nic nechtěl psát. Opět už je zase neděle (sotva se rozkoukám. že začal víkedn opět končí) a já zase tak nějak sepíšu co se o víkednu (ne)dělo.

Pamatuju se, že když jsem byl ještě malej Běh Naděje (tehdy Běh Terryho Foxe) byl pro mě něco jako menší charita, nebo nevím jak to nazvat. Měl jsem dobrý pocit, že když jse do tý kasičy hodil nějaký peníz, že jsem ohromě pomohl nějakému nemocnému člověku a prostě jsem to bral jako hrozně vážnou věc.....Ale teď se vraťmě zhruba o 7 let dál, tedy do současnosti a zbyde nám výraz typ, k čemu ej to dobrý a opravdu tam vůbec musím chodit? BN naprosto ztratilo své kouzlo a jedinej přínos pro mě je, že se uleju ze školy, je to smutné, ale bohužel pravdivé. První 3 hodiny jsme se učili a pak šli, prošli jsme si trasu (dobře, do půlky pak jsme to otočili a šli domu) a všichni byli spokojený ( Nejvíc ale asi naše učitelka, je jí asi 50, ale má "vkus" co se týče oblečení, a tak všeho prostě. Nosí samý "nóbl" věci. Ale když jí pak vidíte v teplákách nějaký podivných šusťákovce a botaskách úsměvu se prostě neubráníte :))

Když jsme se teda rozprchli každý po svým šel jsem ještě s jednou holčinou ze třídy na oběd do číny. Jelikož ten den bylo krásně sedli jsme si ven na terasu a objednali si (Jí sio dal Křehkou voňavou kachnu s rýží :D) Ovšem nejlepší je, když k vedlejšímu stolu přijdou rozkravený němci a vyřvávají tam a úplně si myslí, že jin nerozumíte :D A pak je teda opravdu vtipný když řikaj, že vypadáme jako dva milenci na obědě a že jsme roztomilý páreček. No prostě radši jsme dělali, že nerozumíme :D


Pak nastal pátek, to jsem ve škole tak nějak překlepal a vyrazil domu. Zbytek dne jsem více méně strávil v klidu a večer si pustil filmy "Diktátor" a "Tohle je ráj" (jedno větší kravina než druhý - někdy snad hodím "recenzi")

Sobota - velký trhací den, alespoň co se týče trahní ovoce. Sesbírali jsme jablka a potom jsme je celej den loupali, čtvrtili a krájeli. Kus se zavařil a z druhý půlky se udělala přesnídávka :D

Neděle - opět jsme trhali jablka a dělali mošt z jablek, poprvý jsme ho dělali doma pomocí přístroje a překvapivě to šlo dobře. Pak jsme hráli "florbal" :D A pak jsem skončil tady a už se zase stresuju na zítřek :)

P.S: Už potřebuju nějakou akci, snad příští tejden to tu je pouť.
P.S 2: Zítra jdu k zubákovi, držte mi palce :D
P.S 3: Všichn se modleme za úterý ať ta píčovina neni :D

Tak se podívej na ten krásný výhled a běz zase zpátky

19. září 2012 v 22:03 | Ghastly |  Autor a blog


Nejdříve měl nadpis článku znít: Nesnáším, nesnáším, nesnáším... ale pak jsem si řekl, že by to bylo moc nenávisti a že nemá cenu se zase rozčilovat :D Opravdu jsem se velmi obával úterka. Hlavně úterka po obědě. Jelikož máme ten předmět. Ano je to tělák. Jenže já mam uvolnění na dlouhý běhy, ale učitel ho ještě nedostal (Vážně nevim co takovou dobu s tim dělaj u sekretářky) a tak měl kecy, že dlouhé trasy jsou až od 3,5 km a tam kam my běžíme má jen 2,5 km (samozřejmě do kopce, je to takovej veeelkej kopec, prostě bývalá sopka) a jelikož jsem teď docela nachcípanej + to uvolnění, myslel jsem že mě nechá v klidu bejt, takže jsem si sebou ani nebral věci na TV. Ovšem omyl, měl jsem na sobě normálně oblečení do města a řekl že teda půjdu s nima, a půjdu nepoběžím.

Tak jsme teda vyrazili. Před kopcem mě poslal někam jinam než šli oni (učitel + třída) a vysvětloval mi cestu, jak až se mam dostat nahoru. Tak jsem si řekl, proč ne udělám si alespoň procházku a budu mít od nich klid. Nojo, jenže mě poslal uplně blbou cestou, takže jsem se brodil křovými, ostružiním a bůhví čím ještě. Když jsem stěží dolezl navrch, už tam byl a už píčoval kde sem tak dlouho, a bla bla bla... takže když jsem vystoupal až k nim poslouchajíc jeho kecy, ihned mi řekl at se podívám jak je to tu krásné (zarostlý a všude samý stromy, hmm krááása!) a mam jít hned dolu a čekat ve škole.
(no, tak prosím, pokochejte se tou krásou, ano tohle je už hezčí ale to už jsem slezl ten největší kopec, nemohl jsem přece fotit když ještě na mě furt čuměl - někde dole pod těma stromama a asi ještě třema kopcema se o všechno začínalo)

Ano, uposlech jsem a hend teda vyrazil. Alespoň že jsem v tý škole byl opravdu dřív, než oni. Ale pak už mi to bylo divný čekal jsem víc jak 10 minut a oni nikde. Z ničeho nic se zjevili a učitel prohlásil, že pro dnešek konec. To jsem taky mohl jít rovnou a nečekat tam jak blb. No nic, jak jsem si myslel, že to budu mít letos o to jednodušší asi jsem se bohužel šeredně zmýlil. Což mě mrzí.
Nechci aby si někdo myslel, že jsem línej, a že si furt stěžuju, ale tobyste prostě tu osobu museli znát. Přesně nenávidim učitele tělocviku, kteří vás hodnotí podle známek a né podle toho, na co prostě máte a na co ne. Na Základce tam byl takovej učitel kterej to tak bral, ale tenhle!!!!! Stěží jsem ukecal, abych neměl na vysvědčení 4 z Těláku ( I přesto že jsem z plavání měl dvě jedničky, vážně nechápu kde mi mohla vycházet 4) ale to nic, to je minulost a teď se směle soustředit na budoucnost. Čest vám všem a zdar.

(P.S. zítra máme běh naděje, no to zas bude.. já zas napíšu) :D :)RECENZE CD: P!NK - "The Truth About Love" (deluxe- itunes verze)

18. září 2012 v 17:00 | Ghastly-Admin |  My world-Hudba
Slečna Alecia Beth Moore vypustila oficiálně do světa nové album "The truth About Love" 17. září 2012. Jelikož mám P!nk moc rád, rozhodl jsem se píseň po písni zhodnotit. A jak to dopadlo? Čtěte níže

1. Are We All We Are: První otevírací píseň alba. Píseň má správný náboj na který jsme od P!nk zvyklí, ikdyž to neni na první poslech jasný hit, své příznivce si najde. Trochu mi tam vadí hlas který říká "Are We All Are" Ale už jsem si celkem zvykl.Písničku zachraňuje skvělý, úderný refrén. A je to jedna z lepších na CD - 75%

2. Blow Me (One Last Kiss): Již známá věc od P!nk. Pilotní singl celého alba. Jistě, z počátku velké nadšení, že slyším od ní něco nového, ale vystřízlivění přišlo rychle. Zbytečně ukřičený refrém, Chybí mi tam ta drzost a prvotní hitovost, která na "So What" nebo na "raise Your Glass" slyšíte ihned s prvním poslechem. Ale ještě stále je to poslouchatelná písnička.- 65%

3. Try: Téměř nemám slov, nádherná, přenádherná věc od P!nk. Neuvěřitelně procítěné a skvělá melodie. Pomalý rozjezd písně vám dá pocit, jakože musí přijít něco ohromného, a to se taky stane, Refrém je prostě brilantní (a když máte všechno pořádně nahlas - je to ráj) Píseň vybrána jako druhý singl, a myslím, že líp zvolit nemohla. Tohle musí být hit - 90%

4. Just Give Me a Reason: Písnička mi přijde, jakoby "pohádková" spojení P!nk a Natea Ruessa se vydařila. Píseň parádně odsejpá v pohodovém tempu a vy zapomenete na veškeré starosti a problémy a necháte se vtáhnout. Ikdyž je píseň opravdu fajn, něco mi tam chybí. Nedokážu přesně říct co, ale něco málo jo- 88%

5. True Love: Další duet, tentokrát s Lilly Allen. Písnička je to pohodová, takový ten "podupávací" typ. Ale přijde mi jako bych melodii zaslechl v repertuáru Sclub7, ale to mi připomíná jenom hodně málo :D K písničce se budete rádi vracet, protože je velmi dobře zapamatovatelná. Ovšem zatímco v "Just Give Me a Reason" byl Nate Ruess v pohodě, Lilly mi tu zní tak divně ukňouraně a to mi trošku tu písničku znelíbilo. Ale je to to lepší na albu.- 75%

6. How Come You´re Not Here?: Písnička začíná zostra, atmosférou mi to připomíná takový ty zaplivaný pajzly. ovšem potom písnička přejde v nějaký směs zvuků (prý malá Willow hrála na zvonky). Pak opět nastupuje tvrdý beat, který mi ale v týhle písniče k P!nk nepasuje. Píseň patří k tomu méně povedenému na albu (ale třeba jí ještě přijdu na chuť)- 40%

7. Slut Like You: Wooo-hooo. To je teda nářez! To je přesně to o čem jsem mluvil u "Blow me". Tady ta drzost a energie s kterou si to P!nk užívá je prostě slyšet, písnička je plná energie a melodie se vám zaryje hluboko pod kůži stejně tak jako popěvěk Wooo-hooo. Ale chápu i lidi kterým z tý písničky bolí hlava.- 80%

8. The Truth About Love: No, tak...na to, že po týhle písničce se jmenuje celý album, je to celkem slabota. Bohužel mi tady hlas P!nk přijde otravný. Myslim, že písnička na albu vubec být nemusela.- 50%

9. Beam Me Up: Já teda od P!nk moc balady nemusím, mám od ní radši ty crazy rychlý věci. A navíc tahle mi silně připomíná "I Dont Believe You" z desky "Funhouse". Kytara mi tam prostě nesedí a celkově písnička celkem o ničem, ale samozřejmě, někdo jí může mít rád.- 35%

10. Walk of Shame: A opět! nářez od prvních vteřin, kdy písnička začne. Sice mi přijde, že je písnička až "moc v celku" ale je to ta pravá energická písnička, perfektní atmosféra u písničky.- 75%

11. Here Comes the Weekend: Ehm..aha...P!nk hostovala na Eminově "Recovery" tak jí to Eminem oplatil. No upřímě úplně zbytečná písnička. Příliš jednoduchý a nudný beat a nemá v sobě moc hitovosti (ale myslim, že možná až jí víc naposlouchám, změním názor)- 50%

12. Where Did the Beat Go: Unylý začátek písničky, po kterém máte sto chutí písničku přepnout, ale vyčkejte! Refrén se vám vyplatí (alespoň mně) tam totiž nastupuje silný hlas P!nk v plné paráde. Stylem mi písnička připomíná první album P!nk "Can´t Take My Home" taková RnB věcička.- 68%

13. The Great Escape: Opět balada, tentokrát kytara vyměněná za piano. Ale opět žádná sláva. písnička vás začne nudit sotva začne. P!nk uměla dělat mnohem lepší balady. Opět celkem zbytečná písnička (ale lepší než "Beam Me Up").- 40%


14. My Signature Move: Podivný zvuk písničky. Jednolitá melodie a žádný "wow" efekt. Písnička se příjemně poslouchá, ale žádná sláva to není. Refrén postráda nějakou výraznější melodii a drajv. Škoda.- 55%

15. Is This Thing On: Písnička začíná a postupně na sebe nabaluje nové a nové tóny, takže je zajímavé pozorovat její vývoj. Mírně ukňouraný náběh na refrén, kde si myslíte, že se vše rozbalí a pohltí vás to, ale melodie se zastavila na slepém bodě. kdyby to šlo ještě o pár úrovní výš, byla by to super písnička.- 62%

16. Run: No konečně! Krásná balada se silnou melodií a hlasem P!nk, akorát nějak podivně vyslovuje RUN. Tohle je prostě vrchol, který se bude těžce překonávat. Nechápu její umístění na deluxe verzi, měla být okamžitě na standartní edici třeba místo "Beam Me Up".- 83%

17. Good Old days: Aneb, stará dobrá P!nk a její "rockovější já". Píseň je pohodovka už na první poslech, ale spíš si jí předtavuju jako píseň k závěrečným titulkám k nějakýmu filmu s happyendem. Sálá z ní pozitivní energie.- 60%

---
18. Chaoss a Piss: No tohle má bejt správnej bonus! :D nemastná neslaná písnička. Do konce jsem si jí nepustil, takže nehodnotím!

19. Timebomb: Tohle si Alecia Beth Moore u mě pěkně podělala! :D Tohle je taková neuvěřitelná pecka, prostě neuvěřitelně našláplá písnička s naprosto hitovým potenciálem a ona neni schopná ji zařadit alespoň na deluxe verzi ( 18 a 19 písnička jsou POUZE bonus na iTunes) což prostě nechápu!! Bonusy se mají dávat nějaké nemastné neslané písničky!! a ne takovýhle pecky! To samé jako u Blow me. B-Side song lepší než samotný singl. "The King is Dead But the Queen is Alive" a "Timebomb" měli bejt na albu!jednoznačně. Achjo :))- 98%
----

Shrnuto podtrženo, toto není nejlepší CD od P!nk, možná mě mírně zklamalo (určitě mě zklamalo nezařazení Timebomb) Protože CD neobsahuje žádný pořádný hit, jako na předešlých CD, kde se alespoň jeden pořádnej vždy objevil. Album hodnotím průměrně až lehce nadprůměrně. (cca 55-65%)

Filmy za poslední dobu ( 1.9 - 10.9)

15. září 2012 v 19:03 | Ghastly-Admin |  Filmy
Jooo, tak momentálně jsem nějakej nachcípanej, takže o víkendu se to snažim vyležet, no a buď si čtu nebo se dívám na filmy, nějak se mi nechce rozepisovat, akže všechno hodim do jednoho článku :D
SAXANA
Ano přesně tak, i tento skvost jsem shlédl :D Viděl jsem to příšerné hodnocení, a tak jsem si myyslel, že to bude opravdu s*anec. Ale zas až tak špatný to nebylo. Když tedy pomineme fakt, že Saxana měla v 50 první dítě :D Nad animací by asi tak v 90 letech kde kdo obdivně koukal, ale v dnešní době působí, no dost divně. Musím řict jak se mi v Dívce na koštěti Petra Černovká líbila, tak tady to byla totální katastrofa, tomu se ani nedá řikat hraní, ale naprostý amatérismus. A malá Saxanka, no radši nemluvit. Děj sám o sobě není špatnej a jediná zajímavá postava mi tam přišla postava hraná Jiřinou Bohdalovou. I pár dobrých scének se tam najde, ale jinak žádná sláva :)
4/10
MR. BROOKS
Mr. Brooks. V létě jsem DVD koupil za super cenu v plastovém obalu a už dřív jsme ofilmu slyšel, tak jsem si řekl proč si ho nepořídit. Konečně jsem ho shlídl a můžu říct, že jsem očekával víc. Očekával jsem více psychopatického Kevina Costnera, více akce (Ikdyž napětí tam bylo skoro furt) více emocí a více, lepšího konce. Konec je takový otevřený, a tak jsem si myslel, jestli třeba nebude druhý díl a skutečně jsem se dočetl že by měl být (ovšem film je už z roku 2007 tak nevím). Demi Moore je ve filmu takové příjemné osvěžení, ovšem až tak v ději nepostradatelná není. Film by se zkrátka bez ní obešel. Ale celkově má film skvělou atmosféru, perfektní herecké výkony a zajímavý námět. Ale čekal jsem kapku něco jinýho

7/10


MŮJ TÝDEN S MARILYN
Film jsem měl stáhnutý už dlouhou dobu a ani nevím proč, do jeho shlédnutí jsem se nějak moc nehrnul. Ale udělal jsem chybu. Myslel jsem si, že to bude jen romantický příběh mezi Marilyn a jejim milencem, nicméně jsem se hluboce mýlil, ve filmu jde hlavně o zákulisí ve filmu "Princ a tanečnice". Když jsem se dozvěděl, že se tento film bude točit a uviděl jsme kdo bude MM hrát, Michelle Williams mi jako správná volba nepřipadala. Jaký já jsem byl bláhový! Sice nemá šmrnc jako pravá MM, ale její gesta, pohyby, chování, mluva o muj bože! Tomu se říká herecký um. Michelle přesně MM vystihla. Marilyn byla sama o sobě dost komplikovaný člověk a co pro ni bylo normální a samozřejmostí druhé rozčilovalo a myslela si že je blázen (bůh ví, jak to vubec bylo) Perfektní herecký koncert a skvělý příběh z tehdejší doby, bravo! u filmu jsem se ani chvíli nenudil a moc mile mě překvapil!
8/10
STUD
Na film jsem se podíval jenom proto, že je tak opěvován. Je to takový porno převedeno do filmu. U toho filmu jsem měl zvláštní pocit. a zřejmě jsme neměl náladu na tenhle typ filmu alá "jsem strašně divný člověk, musíte nahlédnout do mojí duše a pochopit mě" hlavního hrdinu ani celý film jsem nepochopil. Dlouhý záběry bez jediného střihu nejsou nic pro mě.
3/10MEZI VLKY
No, tak. Jednou jsem měl už film uložený v počítači, pak jsem ho vymazal a pak jsem si ho přece jen stáhl a hned se na něj podíval. (Myslim, že mě k tomu přimělo to, že jsem slyšel v rádiu, že právě vychází na DVD) vlastně typický "havaravací letadlový" film. pasažéři v letadle (nějaký mariňáci, neboo co to bylo, už ai nevim) jsou samý "hihihi" a "hahaha" když najednou jejich letadlo ztroskotá a zrovna v nějakých horách, kde teploměr neukazuje více než -10°C. Tak ok, ok tyhle typy filmů, kde někdo ztroskotá/havaruje a pak se snaží přežit mám rád, ale u tohohle filmu mi kupodivu nejvíce vadili ti vlci :D A taky mi vadilo to, jak všichni postupně umírali pěkně popořadě, až zbyl hl. hrdina :D To mi opravdu přišlo velmi vtipné :D Lituju ty herce, že museli ten film natáčet v takových podmínkách a film nijak nedopadl. U mě dost slabý film (Už mě taky nebaví, že když přežije s kupinka lidí, pokaždý se tam najde nějakej "debil" kterej je tam "zápornej" a nedá si říct a musí bejt furt a furt po jeho a když už se polepší tak umře :D)
5/10

NÁŠ VŮDCE
Na tenhle film jsem byl hodně zvědavý, a kord když je to film z neměcka a nejen co se výroby filmu týče, ale hlavně, že tam byl Hitler...Učitel má týdenní seminář s svými studenty a tak se rozhodne vyzkoušet malý experiment. Založí organizaci "Vlna" se svými studenty, kteří mají zadaný i přesný pravidla, podle kterých se musí řídit, nicméně nakonec se vše vymkne kontrole...
Celý film se řídí otázkou "Je možné ještě v Německu Diktatura?" A já myslím, že nejen v Německu je to znova možné, což naprosto věrohodně (no dobře, né úplně věrohodně) ukazuje i tento film. Proč né úplně věrohodně? Nepřijde mi, že by během 5 dnů někdo takle dokázal ty lidi zblbnout. Ve filmu mi ale chybělo více napětí, a nějaká (větší) aktivita "členů" vlny. Film jde na všechno moc optarně, což si myslím, že je škoda. Tady mělo být všechno pěkně syrové a ničeho se nebát a více rozvíjet příběh i samotného učitele. Proto všechno uděluji celkem slušných
7/10

Rodinné oslavy a povinné četby

11. září 2012 v 16:03 | Ghastly-Admin |  Já a můj blog-CO se dnes dělo...

V podstatě oba názvy tohoto článku se sebou přímo nesouvisí, ale nacpal jsem to do jednoho titulku :D První věcí je, že mi snad ani nepřišlo, že byl víkend. Ten vždycky tak zatraceně rychle uteče, že člověk sotva postřehne že byl nějaký pátek večer a celá sobota a hale! už je zase neděle. :D prostě strašný!


Jinak ta věc, jak jsem psal, že měla bejt a pak nic a pak zas nic, tak už je, dopadlo to (ne)dobře. Představoval jsem si to jinak (ještě lepší) ale zase můžu být rád, za to že to nakonec vubec mam, mluvím o jednom potvrzení, no ale to je jedno. Rodinné oslavy, v pátek měl táta narozeniny, takže jsme ho slavily. Tak znáte to rodinné oslavy :D TO nikdy není moc žádné vzrůšo, ale alespoň si popovídáte s rodinou, kterou taky nevidíte denně.

Ano máme povinnou četbu k maturitě, dostali jsme celý seznam knížek z kterých si každý rok musíme vybrat 5 (aby nám to dalo do 4.ťáku 20 knížek) dobře přiznávam se, za prvák jsem přečetl max. Romeo a Julii, ale proč teda nám teď nařídili jaký knížky si máme vybrat? No s ím už nic neudělám, a tak jsem si jako první vybral KULIČKU od GUY DE MAUPASSANT, naštěstí je to malá a krátká knížka. U Povinné četby mám vždycky strach že mě knížka nebude bavit a bude psaná tím zvláštním pradávným českým jazykem, který je nudný a nepochopitelný :D Naštěstí u týhle knížky to neni a čte se celkem fajn a už jsem za půlkou, i ten příběh je celkem fajn. (Už se vážně "nemůžu dočkat" až budu číst Terezu Raquinovou od Zoly :D)

takže taky doufám, že jak škola znenadání začala, tak taky brzy skončí :D Teď mě napadlo napsat o jedný vážně vyloženě pí*e která chodí do 3ťák ua sere celou naší třídu, ale o to maž jindy, ani nevim jestli se mi podaří jí vůbec vystihnout a napsat všecko podstatnýho. Protože, to byste museli prostě zažít :D

zpět do reality :D

6. září 2012 v 21:17 | Ghastly-Admin |  Autor a blog

Ne, fotka opravdu nemá k článku žádnej význam, jen jsem nevěděl, co vyfotit, aby o nevypadalo moc osobně, intimě, nebo aby tam nebyl kus mě :D Tak jsem vyfotil obal se značkou :D

Čím dál tím víc mě opouští "prázdninový režim" a jako bysem si to sám přivolal, že se nevrátim do reality dokud nedostanu pětku, tak jsme jí dneska samozřejmě dostal, z matiky :D Co se dá dělat. Snad to byla jen začáteční chyba a teď už se nic nestane (naštěstí to byla malá pětka ne velká :D)
Ovšem když vám při chemii učitelka řekne u tabule u nový látky kterou sotva chápete "(podivné zvuky - snad něco jako znechucení) To je tragéd!" Tak vám to samozřejmě na sebevědomí nepřidá, to se ale naštěstí nestalo mně, ale kámošovi :D
Když jsem konečně ve 4 hodiny odpoledne skončil (Poslední hodina matika! WTF?) celej unavenej a zničenej školou jsem šel s lidma ze třídy na busák. Všude samozřejmě už spousta lida, kteří čekali na své spoje domu. Tak si to tak mašíruju mezi stanicema a zrovna přijíždí autobus, snažim se mu vyhnout, ale zrovna jede na tu stranu na kterou jsem uhnul. Musel prudce dupnout na brzdu a začal troubit (jako bych vubec nevěděl co se stalo) a samozřejmě zvuk troubení všechny zaujal a už jsem byl středem pozornosti, takovej trapas. Všichni na mě civěli. Rychle jsem se rozloučil (samozřejmě s naprosto vytlemenýma kámošema) a šel jsem po svých.

Myslím, že za dnešek jsme si zase jendou vybral, díkybohu, že je zítra pátek, ovšem předměty žádná výhra. Pátek obsahuje Matiku a Chemii, ale snad budu zítra pro učitele jen vzduch....