Říjen 2012

CARRIE - film

31. října 2012 v 11:54 | Ghastly-Admin |  Filmy

jak jsem slíbil, dodržel jsem. Téměř, ihned po přečtení knihy jsem se vrhl na film, a to přesněji 12.10.2012. Film ani zdaleka neobsahuje všechno, ale drží se hlavní dějové linie. Nejvíc mi chybí, že ve filmu není ukázáno, konečné "tažení" městem Carrie Whitové.
Musím říct, že co se týče herců nejlíp asi hrála Sissy Spacek. Ostatní hráli tak nějak "prkenně" a to i Carrina matka, která má být psychicky narušená a v scénách, kde má z ní jít strach a dát to pořádně najevo, mi ani zdaleka nepřišlo, že by se nějak herečka "herecky" přepínala.
Možná je to také tím, že film je už starý přes 30 let, a tak v době točení filmu, byly některé věci jinak. Nicméně znovu musím vyzdvihnou to, že se film držel podle hlavní dějové linie.
Ale teď už se těším na novou verzi Carrie s Chloe Grace Moretz, která do kin dorazí příští rok v březnu.

7/10

Za zavřenými dveřmi

30. října 2012 v 10:29 | Ghastly-Admin |  Filmy

Film jsem viděl již někdy v září, ale až nyní jsem sem dal "recenzi"

Film je podle knihy, kterou jsem nečetl. Film vypráví o manželském páru, který se nově přistěhují do města a hledají služebnou. Zeptají se záhadné ženy Emerence, zda by nebyla jejich služebnou. Zpočátku odmítá, ale později na to přistoupí. Postupem času se ukazuje, že je Emernce podivná osobnost sama o sobě. A nejdivnější věc /které se všímají i její sousedé/ je to, že NIKDY, NIKOHO za žádných okoloností nepustí k sobě do domu. Co se za dveřmi odehrává?

Na film jsem narazil hlavěn tak, že byl vysílán letos na MFFKV, a taky to že je v hlavní roli velmi dobrá herečka Helen Mirren. Film má po celou dobu, takovou tu "tajemnou" "záhadnou" atmosféru, něco jako že naprosto nemůžete čekat, co se stane. Film nemá ani moc dlouhou stopáž, tak akorát. Ale já za sebe musím říct, že jsem byl z konce celkem zklamaný, a za dveřmi jsem čekal něco naprosto jinýho, něco "horšího". Nicméně je to celkem dobře odvedené drama.

7/10

Once Upon a Time

29. října 2012 v 19:54 | Ghastly-Admin |  Filmy
Drahá sestro, ikdyž si mě převelice ztrapnila, tak to tu po 4 letech nebudu opouštět.

Tohle sice není žádný film, ale je to velice skvělý seriál. Zlá královna poslala do pohádkového světa kletbu a všechny bytosti zapomněli, kým jsou a že byli někde v magickém světě. Nyní žijí v našem normálním světě s normálními životy. Tedy do doby, než do města Storybrooke přijíždí Emma Swan "(dcera Sněhurky a Prince Jamese, která jako jediná unikla kletbě, ale jako malé miminko, takže si nic nepamatuje a díky skříni, která jí ochránila před kletboy byla přenesena do našeho světa a byla vychovávana jako normální dítě v pěstounckých péči, se dostáva do Storybrooku, díky synovi Henrymu, kterého před lety odložila k adopci (byla moc mladá), který za ní dojede až do někam do Ameriky :D)"

Ještě nikdy jsem si nestahoval poměrně nový americký seriál, vlastně jsme si ještě nikdy žádný seriál nestahoval. Musím říct, že to, co mě k tomu přimělo, byl ten velmi originální nápad propojení lidského a pohádkového světa. Každý díl vypráví pohádkový příběh o jedné bytosti a zároveň se vypráví příběh ve Storybrooku o té samé bytosti, ale s lidskými příběhy. A běhěm celé série se postupně dovídáme malé střípky informací, jak to všechno bylo.

Během snad tří dní jsem shlédl celou první sérii, a teď jsem začal i druhou, ale ta se bohužel teprve vysílá v Americe, takže si budu díly šetřit, abych měl na co koukat, prootže jsem se na tom stal téměř až "závislým" :D

Všem seriál vřele doporučuji, ikdyž někoho třeba nemusí chytnout, tak jako mě :)

1. série 10/10

KONEC

29. října 2012 v 19:25 | Ghastly-Admin
BYL JSEM ODHALEN, končím

Písně, s kterými si spojím určitou událost

24. října 2012 v 22:31 | Ghastly-Admin |  My world-Hudba

Kdyby vás to zajímalo, ano na obrázku jsou originální CD, a ano jsou moje, ale to je jenom kapka v moři mojí CD sbírky. Ale teď k článku.

O tomto článku jsem přemýšlel již delší dobu, ale nejdřív jsem si musel utřídit myšlenky, při jaké příležitosti jsem danou písničku zrovna poslouchal. Jsou zkrátka okamžiky, které si budete pamatovat až do konce života i se všema okolnostma a v mojem případě jsou ty okolnosti hudba. Ať už se jedná o "problém,nehodu,smutek" moje nebo všeobecné události.

1. Úmrtí Michaela Jacksona
Ano, přesně si pamatuju ten okamžik, kdy jsem si ten článek o úmrtí četl. Nikdy jsem Michaelovi nějak moc neholdoval, ale přece jen to byl člověk, který něco dokázal. Pamatuju si naprosto přesně, že v té době mi hrál (v té době) úplně nový singl Black Eyed Peas "I Gotta Feeling"


2. Rozchod s holkou
Další příležitost se stala poměrně nedávno, a možná i proto mě inspirovala napsat tento článek, jelikož mi při něčem důležitém OPĚT hrála, hudba. Nevim jestli to byla náhoda nebo osud, ale zrovna jsem poslouchal pomalou, emociální písničku od Emeli Sandé "Read All About It pt. III" a to bylo zrovna když se to stalo...


3. Vystoupení
Další písnička a okolnost. Ale spíše je to "veselá" okolnost nebo příhoda. Když jsme byli menší ( v tý době mi bylo asi tak 11 let - 2006) tak jsme chtěli o prázdninách podniknout. Pamatuju si, že jsme s kamarády poslouchali rádio a hrála zrovna tahle písnička a mě napadlo :"Proč neudělat vystoupení pro rodiče?" A tak se taky stalo, nascičili jsme si pár scének, nějakou show a právě "tanční vystoupení" :D na "So Lonely" Od Novaspace. Musím ale říct, že se nám to na to, že jsme byli děti povedlo. Dokonce jedný kamarádky strejda je "DJ" takže nám půjčil zvukovou aparaturu :)


4. Akce
Další okolnost se mě zas tak úplně netýká, ale týká se mé sestry (ale já jsem při to mbyl taky, takže možná právě proto si to taky pamatuju a mam tu písničku sppojenou s "tím") Je řeč, že byla nějaká akce u někoho a bylo tam celkem dost lidí, začali hrát ploužáky a Green Day s jejich "Wake Me Up When September Ends" začali spolu tančit a jak to tak šlo, potom spolu začali i chodit. Ale je už to taky nějaký ten pátek zpátky a nyní spolu už nejsou, ale všichni jsme kamarádi :)


5. Natáčení
Tohle je úplně jednoduché :) "Parodie na Rockyho" byla jednou z prvních věcí, kterou jsme natočili a jakmile slyším "Eye of tiger" od The Survior, prostě si vzpomenu na souboj mezi Rockym a Terminátorem :)) ( Rocky - borec, terminátor - dělá machra, všechno umí, ale Rockyho ho porazí - museli byste vidět :)))


6. Maturák
Zatím co jsem viděl maturáky, musím uznat, že ségry třída měla nejlepší maturák, jaký jsem zatím viděl (a to netvrdím jenom proto, že je to má sestra) a k maturákům neodmyslitelně patří písničky. Jejich nástup na "Bitter Sweet Symphony" je pro mě naprosto legendární záležitostí a vždycky, když jí slyším vybavím si právě tuhle příležitost :))


Jestli si ještě na něco vzpomenu doplním to :)) Určitě je toho víc, ale momentálně si nemůžu vzpomenout na další.


__________________________________
P.S: za 14 dní se toho opravdu může změnit hodně, možná je dobře, že to o čem jsem chtěl psát, jsem nakonec nepsal......

Nicki Minaj - Automatic, Whip It

20. října 2012 v 19:25 | Ghastly-Admin |  My world-Hudba


Momentálně jsem objevil opravdu dobrý písničky od Nicki Minaj a to "Whip It" a "Automatic"

AUTOMATIC
WHIP IT


Nestíhám, nestíhám ^^ nestíhám prostě nic! :)

20. října 2012 v 19:23 | Ghastly-Admin |  Autor a blog
Teda! Denně myslím na blog, abych něco přispěl, ale buďto nemám vůbec čas a nebo náladu. Teď momentálně nemám čas, protože se chystám do města a odpoledne jsme natáčeli náš film, takže jsem taky neměl čas. Přes tejden, vždyť to znáte, není chuť a čas a minulý víkend jsem taky vuůbec nic nestíhhal. A to jsem zase chtěl napsat ten týdenní souhrn co se u mě dělo a že se tentokrát dělo! Tak snad si zítra najdu čas a zrekapituluju ty dva uplynulé týdny.


Když prostě nic nestíháte

7. října 2012 v 15:36 | Ghastly-Admin |  Můj svět

Asi začnu tím, že opravdu obdivuju lidi, kteří chodí každý den do školy a každý den ještě mají čas a chuť přispívat na blog :D. Protože po tomhle tejdnu je každý takový člověk u mě hrdinou :D

Né opravdu, tenhle tejden stál za nic. Nic jsme nestíhal, na nic jsem neměl náladu, samý pitomý známky a pořád někdo po mě něco chtěl :D
Nejlepší bylo asi pondělí to jsem měl relativně klid, přijel jsem domů, pustil si v klidu film a nějak pak celý den probíhal v klidu.
V úterý jsem měl ten debilní předmět, byl jsem úplně vyřízenej a když konečně skončil a já se těšil domu (protože jsem byl totálně vyřízenej) psala mi mamka, že nám dneska přivezou nábytek (aguče a křesla). A veděl jsem, že to má bejt tenhle tejden, ale zrovna s úterkem jsem nepočítal :D Těšil jsem se jak to všechno odstěhujeme a vše bude krásně vonět novotou :D Ale jak už jsem psal, byl jsem aprotsto vyřízenej, nicméně jsem jel do obchodu, naložili jsme to a pak celý zbytek dne skládali a rozmisťovali nábytek :D
Středa - jo, už jsem chtěl říct, že se nic nestalo, ale to byl ten den kdy se mi vyloženě "dařilo" dostal jsem dvě čtyřky a další pohroma se blížila, ale tu jsem naštěstí zažehnal :D To jsem měl do 4, a když jsem přijel doml, byl jsme rád, že jsem rád.
Čtvrtek - opět do 4 s tím rozdílem, že to byl MŮJ den :D měl jsem svátek, v ten den to všechno vypadalo fajn, ale večer jsem chytl nějakou neuvěřitelnou depku protože jsem se s někym pohádal a ještě řešil vztahový problémy, tohle byl jeden z nejdivnějších večerů za poslední dobu, ale zároveň i nejzajímavější.
a konečně Pátek - s tim člověkem, co jsem se pohádal, chodím do třídy, takže se samozřejmě tvářila, jako, že mě vůbec nezná, a já dělal to samý, koneckonců nebudu furt za někym dolejzat. Odpoledne přijela ségra po tejdnu domu takže jsme si povídali a tak a večer jsem si pustil film
Sobota- to přišla na řadu rodinná oslava mého čtvrtečního svátku, opět se cítím jako bohatý člověk (:DD) a asi přiberu pár dekagramů (:DD), ale celkem to bylo fajn, zkusili jsme i hru z partičky, z jedonoho slova, který každý řekne, svořit příběh (v našem příapdě jsme byli rádi a za větu, někdy to vážně nešlo :D)
Neděle- je to možný? Sotva naberu síly, je tu ta otravná neděle, kdy víte že další den opět nastupuje ta škola! Někdy mě to vážně tak rozčiluje (což je teď dost často) :D a to jsem chtěl napsat dvě recenze na film!!! Křičící (Zmizelá, Za zavřenými dveřmi) taky mě štve že nemám vůbec čas na čtení a na filmy... :/

(takže kdybych se zse přes tejden neozval, vubec nemam chuť, nestíhám všechno mě jebe :D)

+ jedna perlička z pátka: Kočka se nám zahrabala do listí a vyčuhovala jí jen hlava, celkem to pobavilo :D :)


Carrie

1. října 2012 v 19:31 | Ghastly-Admin |  Knihy


Autorem této hororové knížky je Stephen King. S počtem 175 stránek se řadí k jeho nejkratším dílům. Popravdě jsem se o knize dozvěděl prostřednictvím filmu (remaku který je připraven na příští rok) samozřejmě jsem věděl, že nějaký King existuje, ale nikdy jsme se o něj hlouběji nezajímal. Až právě díky zjištění že bude remake (že vůbec nějaký film podle knížky je) jsem se dozvěděl o tomto románu.

Kniha popisuje různé lidi z Carriiny školy (a jejich starosti a problémy) ale nejvíce se samozřejmě zaměřuje na Carrie a její fanatickou matku. Když skončí nějaká "Kapitola" (těžko pozat jestli je to jako kapitola bráno, kniha není rozdělena na kapitoly jenom na části, která má celkem 3) následuje nějaký článek z budoucnosti, který popisuje nebo vysvětluje chování či důvod pro to ten člověk nejspíše udělal (kniha obsahuje i výpovědi lidí, kteří !SPOILER! přežili maturitní ples)


Hororový román skvěle plyne, střídají se napínavější části s částmi, bez kterých bych se i klidně obešel (Podle mého patří k nejlepším částem Carrie s její matkou a samozřejmě závěr) ale přeci jen převažují zajímavější a napínavé části. Já si zpočátku musel zvyknout na trochu jin styl psaní, na který jsem byl doposud zvyklý, takže kniha mě zpočátku tolik neoslovila, ale postupem času jsem se do ní zažral a doslova jí nemohl odložit.

Kniha je rozhodně nejzajímavější od konce první části. Třetí část knihy obsahuje výpovědi a věci, které se stali PO té události a nic převratnýho se už nedozvíme.

King má cit pro danou situaci a umí mistrně popsat jak děsivé zážitky (ne nadarmo je označován za mistra horroru) tak běžné věci. Jeho popisi jsou k věci a neokecává nic zbytečně kolem. Alespoň já jsem se do všech postav vcítil tak, podle toho jaký měly charakter a jak mi sedly.

Carrie se vážně velmi dobře četla a já můžu s klidem říct, že rozhodně v brzké době si chci půjčit další knihu od tohoto autora ( Né náhodou jsem zjistil, že film Osvícení s Jackem Nicholsonem je podle předlohy Kinga :D) a když jsem se tak koukal na různě recenze a komentáře ke Carrie, lidi se shodují v tom, že tohle neni zdaleka jho nejlepší kniha. Takže uvidíme
(P.S: Nejdřív ale musím přečíst povinnou četbu Terezu Raquinovou, a vážně se mi do toho chce :D)
(P.S2: V co nejbližší době bych rád shlídl původní filmovou Carrie z roku 1976 se Sissy Špačkovou - pak něco o tom snad napíšu smysluplnýho :D)

8/10