Listopad 2012

Celeste Buckingham - Never Be You

19. listopadu 2012 v 19:51 | Ghastly-Admin |  My world-Hudba

Musím říct, že je fakt dobrá! :)

Jinak o víkendu jsem se díval na Svítání (ne Stmívání! :D) vážně dobrej film, snad sem hodím recenzi x)


Mother and Child

10. listopadu 2012 v 21:23 | Ghastly-Admin |  Filmy

Viděno mnou: 10.11.2012

O čem film je: Drama přibližující příběh tří žen. 50 ročné ženy, která před 35 lety odložila svou dceru k adopci. ve filmu se odvíjí i příběh její dcery a nakonec příběh afroameričanky, která se rozhodne dítě adoptovat, protože nemůže svoje vlastní.

Co si o filmu myslím já: Ve filmu je celkem dost zvratů. V tomto filmu se přesně hodí přísloví "jaká matka, taková dcera" ikdyž se v životě neviděli, jednají a chovají se velmi podobně. Tipoval jsme hodně závěrů, ale ten který nastal, tak s tím jsem nepočítal.
Je to velmi dobře zahrané drama se skvělým hereckým obsazením. Je prostě zajímavý vidět, jak ze začátku jsou to tři naprosto odlišné příběhy a nakonci se spojí do jednoho. Je to vážně skvěle zvládnutý film, u kterýho jsem se ani nenudil, ikdyž pár scén bych asi omrzel. Sice mě to nějak extra nedojmulo, ale i tak, to všechno bylo promyšlený a pokud to filmu dovolíte, vtáhne vás do své atmosféry.


8/10

neboli
****/*****

The Amazing Spiderman

9. listopadu 2012 v 21:37 | Ghastly-Admin |  Filmy

Viděno mnou: 9.11.2012

O čem film je: Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů - které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy

Co si o filmu myslím já: Přijde mi zbytečný dělat restarty sérií jen pár let poté, co první série filmů skončí. Naštěstí toto až takový průšvih není, ale vyloženě nadšený jsem z toho taky nebyl. Opět nechápu proč na středoškoláka vybrali herce, kterému je 30 let. Další věcí je, že ne u jedný scény jsem zvedal oči v sloup a říkal si, co to jako má být. Naštěstí ústřední dvojice a jejich láska neni nějak trapně natahovaná a celkem ani neotravuje. Ovšem opravdu už vidím člověka (v tomto případě doktora), který má sice odstraněnou jednu ruku, ale jinak je to hodný klaďas, když objeví jak být mocný, tak toho ihned využije (nehledě na to, "SPOILER" kdo by se chtěl stát nechutným obrovským přerostlým ještěrem) to jsem opravdu nemohl rozdýchat a to mi o dost celkový zážitek z filmu snížilo.
Film nechal hodně otevřených a nevyřešených příběhů, takže nejspíše vznikne i dvojka. I přesto co se mi na filmu nelíbilo, tak se to celkem fajn dalo dodívat bez větší újmy na zdaví :))


6,5/10

neboli

***/*****

Abraham Lincoln: Lovec upírů

5. listopadu 2012 v 19:17 | Ghastly-Admin |  FilmyViděno mnou: 5.11.2012

O čem je film: Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí.

Co si o filmu myslím já: No, hodně jsem četl, že film je hodně průměrný, až podprůměrný. Taky to hodnocení tomu odpovídalo (aktuálně ČSFD 50%), ale já nikdy film neodsuzuju jenom kvuli hodnocení, a tak jsem se na něj, docela s chutí, podíval. Musím říct, že film má správnou temnou atmosféru a samotní upíři jsou dostatečně děsiví, ale to jsou asi tak všechny kladný věci. Hlavní představitel je alespoň pro mě dost nesympatickej a a děj dost pokulhává, je tam plno velmi okoukaných věcí (co se týče děje). Chvílemi se člověk začne nudit a poslední "vlaková" scéna, už ani nikoho nepřekvapí, jak dopadne. Takže, film není vyložený průser, ale je to průměrný, průměrný a průměrný. A od režiséra mého oblíbeného filmu (WANTED) jsem čekal víc!


5/10

Fenomén jménem AVATAR

3. listopadu 2012 v 17:09 | Ghastly-Admin |  Můj svět

Samozřejmí důvod k napsání tohoto článku, je jasný. Dnešní premiéra filmu na Primě.

Pamatuji si ten nepopsatelný pocit, když jsem na AVATAROVI byl v kině, byl to první film po hodně moc dlouhé době, na kterém jsem byl v kině. Myslím, že nějak chvíli po dokoukání jsem hned napsal recenzi, která vypadala asi nějak takle:

"Já....Nemám slov!!To bylo tak..tak nádherný....Ale začnu od začátku..Musím říct,že první hodina filmu je takové to poznávání a učení Jake Aby se mohl stát Avatarem..Ten příběh je krásný,plný emocí....Nejvíc se mi líbilo to spojení s normální a fantasy světem...Po první hodině filmu bych hodnotil 3 hvězdičky ale po celém..Nechte se překvapit..A také nádherná byla ta příroda v tom jiném světě...Tolik nových názvů rostlin,a zvířat..A musela se vytvořit nová řeč..To muselo dát práci..Zkrátka kdo umí ten umí...Už v Titanicu ukázal Cameron své režisérské kvality..A tohle je opravdu,už za tu krátkou dobu legendární film...Spekuluje se,že se natočí i druhý díl...Já bych to bral :-)Klidně!Skvělý bylo,že jsem dopředu vůbec neodhadl to co se bude dít,a to je pro film VELMI důležité.To znamená,že má originální děj.."


To bylo v roce 2010 a film se stal mým nejoblíbenějším. Musím se přiznat, že od té doby jsem film už neviděl, protože jsem si chtěl zachovat to kouzlo prvního shlédnutí a zapamatovat si to prvotní nadšení z tohohle megafilmu. Po tom, co jsem si všechno tak nějak "urovnal" mě posedl avatarfenomén a chtěl jsem mít všechno, co se ho jen týká. Ale asi po týdnu euforie z filmu opadla, takže i opadl nápad s tím mít sbírku věcí s AVATAREM.


Myslím, že semnou bude souhlasit každý, kdo ten film viděl, že tam každýho zaujalo to prostředí na Pandoře a provedení samotných AVATARŮ. Já jsem byl fascinován tím, jak všechno to tam funguje a představil jsem si tu neuvěřitelně těžkou práci, tohle všechno vymyslet. Když jsme na začátku říkal že to byl můj nejoblíbenější film, musím říct že i teď je to mlj nejoblíbenější film a neskutečně se těším až ho zase dnes uvidím. Jsem zvědav jaký pocit z toho budu mít dneska.


Robbie Williams - Candy

3. listopadu 2012 v 16:50 | Ghastly-Admin |  My world-Hudba


Teda musím říct, že od Robbieho snesu maximálně tak "Angels" , ale tahle písnička má hrozně nakažlivou melodii :DRock of Ages

2. listopadu 2012 v 13:07 | Ghastly-Admin |  Filmy

Nic moc jsem od filmu nečekal. Muzikál o Rocku. On by to nebyl vyloženě špatný film, nebýt toho zbytečného a okoukaného románku mezi dvěma představiteli (poznají se, zamilují se, rozejdou se, znovu se dají dohromady) prostě stokrát omleté téma, ale jediné co film o trochu víc vyvišuje je určitě soundtrack. Tam jsou totiž ty známý, slavný písničky.

Překvapilo mě i množství hvězd, co ve filmu hraje. Myslim, že hlavně kvuli ne zrovna kvalitnímu ději nebyl film moc úspěšný, ale jak říkám to všechno okolo (písničky, prostředí, 80´s atmosféra) to všechno bylo super a myslím, že po shlédnutí filmu, každý alespoň na chvíli by si chtěl vyzkoušet žít v té době plné rockové hudby, rozkového pajzlu a ty věci kolem toho..


6-7/10


Filmy, které jsem ještě viděl a zde je nezhodnotil:
- Probudím se včera
- RRRrrr!
- Není co ztratit
- Zásnuby na dobu neurčitou
- Oliver Twist
- Prometheus
- Malá Miss Sunshnie
- Zmizelá
- LOL


Zrození planety opic

1. listopadu 2012 v 12:47 | Ghastly-Admin |  Filmy

Co si budem povídat, ve své době byla "Planeta Opic" velký hit. Od té doby vzniklo spoustu "pokračování" ale převážně jen TV filmy, kde byli otřesné masky a kvalita nikdy nedosahovala filmu z roku 1968.
jak už název filmu napovídá, film se zabývá tím jak vlastně vznikla planeta opic. A musím říct, že tohle je sakra dobrej film.

Již od začátku se něco děje. Ne jako u jiných filmů, kde se na něco čeká 45 minut a v posledních dvaceti minutách to zato stojí. Film drží pěkně pohormadě, má hlavu a patu. Má spoustu zvratů, a když už konečně myslíte, že by to mohlo spět ke konci, nastane naprostý zvrat. Vážně jsem dlouho film odkládal, protže jak jsem již psal filmy z těch dřívějších dob o opicíh mě vždy odpuzovali maskami, ale teď byli opice dělány digitálně takže výsledek, je parádní. Myslím, že film ocenilo i celosvětové publikum, jedná se o jeden z nejvýdělečnějších filmů roku 2011. Takže pokud se chcete dozvědět, jak vlastně ta planeta opic vznikla a co za tím vším stojí, rozhodně doporučuji zkouknout! :)

8,5/10